Jaký dopad má komunita na business Salesforce?

Produktová komunita (tzv. product community) Trailblazer od společnosti Salesforce je skvělá platforma, která podporuje učení a rozvoj dovedností uživatelů produktů a služeb Salesforce.

Produktová komunita (tzv. product community) Trailblazer od společnosti Salesforce je skvělá platforma, která podporuje učení a rozvoj dovedností uživatelů produktů a služeb Salesforce. Nabízí mnoho programů, jako jsou online kurzy, certifikace, virtuální workshopy, fóra a skupiny, kde uživatelé mohou diskutovat o svých zkušenostech, sdílet své nápady a know-how a najít řešení svých problémů. Trailblazer také umožňuje uživatelům získat nápady a tipy od ostatních uživatelů a odborníků na produkty Salesforce.  1. Zlepšení produktů a služeb: Salesforce naslouchá potřebám své komunity a využívá tuto zpětnou vazbu k zlepšení svých produktů a služeb. Komunita poskytuje cenné informace o tom, co funguje dobře a co by mohlo být vylepšeno, což pomáhá Salesforce vyvíjet lepší a účinnější produkty.

  2. Větší loajalita zákazníků: komunita je velmi loajální a zapojená. Zákazníci, kteří jsou součástí této komunity, často používají více produktů a služeb Salesforce a jsou nakloněni společnosti jako celku.

  3. Vytváření nových produktů a služeb: komunita je také zdrojem nápadů na vytváření nových produktů a služeb. Salesforce může využít nápady z této komunity a vytvořit nové produkty a služby, které zákazníci požadují.

  4. Marketing a propagace: komunita může také sloužit jako nástroj pro marketing a propagaci společnosti. Členové této komunity mohou mluvit o svých pozitivních zkušenostech s produkty a službami Salesforce a pomáhat tak přilákat nové zákazníky.

  5. Vzdělávání a podpora: komunita poskytuje vzdělávací zdroje a podporu pro zákazníky a partnery společnosti. To pomáhá zákazníkům lépe porozumět produktům a službám Salesforce a efektivněji je využívat, což v konečném důsledku přispívá k růstu společnosti.

"Chtěl bych zdůraznit, že 93 % členů komunity Trailblazer v průzkumu uvedlo, že jim zapojení do komunity Trailblazer pomohlo objevit nové produkty a řešení. To je údaj, který s radostí sdílím s naším produktovým týmem, když jim představuji hodnotu toho, co dělám, a jak se mohou zapojit do komunity." Alex Pisani, Community manager, Salesforce

Tady jsou další zajímavá čísla:

  1. Podle Salesforce bylo v roce 2021 více než 2,7 milionu lidí registrováno jako členové komunity Salesforce Trailblazer.

  2. V roce 2020 Salesforce uvedl, že 88 % zákazníků, kteří se zapojili do komunity Salesforce Trailblazer, zvýšilo svou produktivitu a 85 % z nich si uvědomilo vylepšení svých dovedností.

  3. V roce 2020 Salesforce uvedl, že 61 % zákazníků, kteří se zapojili do komunity Salesforce Trailblazer, získalo novou práci nebo dostalo zvýšení platů díky svým dovednostem, které získali prostřednictvím této platformy.


Tato data ukazují, že komunita Salesforce hraje klíčovou roli v růstu a úspěchu společnosti a poskytuje mnoho přínosů pro zákazníky.

Na základě dopadů, které komunita Salesforce má na jejich business, můžeme vidět, že budování komunity může být pro firmy velmi výhodné. Firmy, které budují silné komunity, mohou zlepšit zákaznickou spokojenost, zvýšit produktivitu svých zákazníků, získat cenné zpětné vazby na své produkty a služby a vytvořit loajální zákaznickou základnu.

I když zrovna nejste velká firma jako je Salesforce, komunita může mít pozitivní dopady i na váš business. Zvažte, zda budování komunity může být součást vaší strategie růstu a úspěchu. Rádi vám s tím pomůžeme!

...Budeme rádi, když budete sledovat naši agenturu Fanl na LinkedInu, Facebooku a Instagramu. A pokud se chcete v oblasti community buildingu dál vzdělávat, přihlaste se k našemu newsletteru.