Social Restart 2023: Co jsme si odnesli?

Social restart 2023 je za námi. V tomto článku vás seznámíme s nejzajímavějšími poznatky, které jsme si z konference odnesli.

Instagram nebo Linkedin?

Karolína Kachyňová prozradila, jak přilákat zákazníky pomocí profilových trychtýřů na Instagramu. Profil na IG je jako konverzní landing page – s každým dalším scrollováním by měl být uživatel více přesvědčený/postrčen ke konkrétní akci. Lidé však na Instagram chodí hlavně proto, aby se pobavili a vzdělali. Neukazujte jim proto jen fotky produktů s odkazem na vaše webové stránky, budou si připadat jako při čtení letáku ze supermarketu.

Budování firemního profilu na LinkedInu? Ano, ale ještě důležitější je budování osobního profilu ambasadora značky. Jana Bartíková nám ukázala, že budování osobního profilu na LinkedInu má velký smysl. Neplatí to jen pro podnikatele. Jana tvrdí, že i firmy by měly mít své ambasadory, zaměstnance, kteří budou na této síti budovat značku firmy. A kdo je takový dobrý ambasador? V podstatě kdokoli – personalista, marketingový specialista, obchodník nebo samotný majitel firmy.

Jak na ziskové kampaně na Facebooku?

Reklama dnes už není jen o klikání v Ads Manageru a podrobném cílení. Podle Petra Handlíře bychom měli investovat energii hlavně do nastavení správné strategie a kvalitních kreativ. Pokud je to možné, doporučuje v kampaních používat krátká dynamická videa. Důležitost přikládá tomu, aby bylo během 1-2 sekund jasné, o jaký produkt nebo službu se jedná.

To se však neobejde bez řádného vyhodnocení dat. Fabián Berka uvádí, že až 80 % marketérů má s vyhodnocováním dat problém. Přitom právě data z Facebook Ads Manageru mohou být důležitou zpětnou vazbou, která nás posune dál. K tomu se může hodit Advanced Data Analysis od ChatGPT, kde se můžeme umělé inteligence zeptat, jaký význam mají konkrétní čísla v reportu.

Community building

Konferenci zahájil Honza Emler, spoluzakladatel společnosti Doller, který hovořil o tom, jak vybudovat silnou komunitu, která vás podrží v těžkých časech. Členům komunity byste měli přinášet hodnotu, naslouchat jejich potřebám a odpovídat na jejich otázky. Nezapomeňte se ptát na názory členů komunity – získáte si tak důvěru a lépe porozumíte jejich potřebám.

Je vaší cílovkou Gen Z?

Tak budujte love content, ne love brand. Jiří Markvart odhalil, že 30 % generace Z by opustilo svou oblíbenou značku kvůli novému produktu konkurence a 62 % generace Z by při nákupu zvažovalo konkurenci, i když mají oblíbenou značku.Loyalty is dead and authenticity is the king. Chcete-li zaujmout generaci Z, nesnažte se být dokonalí, místo toho buďte autentičtí a hlavně trendy. Myslíte si, že natáčením trendy videí na TikToku nebudete dostatečně originální? Jiří Markvart říká: “Kopírujte, co se dá, a rychle!”.

Black mirror v reklamě je tady

Michal Orsava a Anna Mejsnarová přednášeli o personalizovaných videích v marketingu. Proč používat personalizovaná videa? Mají vysokou sledovanost, vyšší konverzní poměr, pomáhají budovat vztah s komunitou a mají virální potenciál.

Prezidentské volby na sociálních sítích?

I o tom se na konferenci hovořilo. Vilém Franěk ve své přednášce hovořil o tom, jak se Danuše Nerudová stala prezidentkou na sociálních sítích. Poté si vzala slovo Eliška Michálková, která vyprávěla o tom, jak na sociálních sítích prezentovali kandidaturu Petra Pavla.

Zaznělo tedy mnoho užitečných informací a podnětů. Už teď se těšíme na další ročník!

...

Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu! Nezapomeňte sledovat naši agenturu Fanl na LinkedInu, Facebooku a Instagramu. A pokud se chcete v oblasti marketingu dál vzdělávat, přihlaste se k našemu newsletteru na naší homepagi.